Chystaný úsek D1 u Přerova může dostat stavební povolení, stavět se má v příštím roce

Ministerstvo životního prostředí dokončilo studii o dopadu na životní prostředí úseku dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem. Takzvanou EIA vydal úřad ve zkráceném řízení, které umožnila Evropská komise. Studie je podmínkou pro stavební povolení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 (ilustrační foto)

Dálnice D1 (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem získala stanovisko EIA už před několika lety podle zákona z roku 1992.

Takové posudky už ale neuznává Evropská unie. Proto vláda vyjednala u Evropské komise výjimku, která měla získání nového stanoviska urychlit.

Podle ministra Richarda Brabce z hnutí ANO bude mít posudek EIA dalších osm prioritních staveb do konce ledna. Resort životního prostředí požaduje třeba méně hlučný asfalt a pravidelné měření hlukové a emisní zátěže při výstavbě.

„V nejbližších dnech bychom chtěli vydat další stanovisko, které se bude týkat stavby D11. Věříme, že do konce ledna by to mělo být kompletní,“ řekl Brabec.

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD chce zahájit stavbu důležitých cest příští rok. „U některých staveb už probíhají soutěže na zhotovitele. Existuje reálná šance, že v průběhu roku 2017 bude možné stavby zahájit,“ podotkl předseda vlády.

Radek Šamša, Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme