Dahlgren zůstává ve vazbě. Šance na propuštění byla podle obhájce minimální

Američan odsouzený za vraždu brněnské rodiny zůstává i nadále ve vazbě. Jeho advokát se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dahlgren.jpg | Foto: ČT24

Krajský soud v Brně podle očekávání ponechal nepravomocně odsouzeného Kevina Dahlgrena ve vazbě. Američan si za čtyři vraždy vyslechl v létě doživotní trest. Soud o Dahlgrenově vazbě naposledy rozhodl 20. července, ve stejný den Američana dosud nepravomocně potrestal.

"Soud každé tři měsíce od právní moci rozhodnutí o vazbě je povinen rozhodnout o jejím dalším trvání, či propuštění obviněného," vysvětlila ČTK důvody jednání o vazbě mluvčí soudu Simona Pešková. Dahlgrenův obhájce Richard Špíšek ČTK řekl, že šance, že by se jeho klient dostal na svobodu, byla minimální a že Dahlgren s tím byl srozuměn.

Špíšek se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci, ten by se podle něj mohl případem zabývat asi do tří měsíců. "Čekali jsme na překlad rozsudku do anglického jazyka, dnes byl přeložený rozsudek doručen. Já pouze soudu pouze v uvozovkách dlužím odůvodnění odvolání. Mám v úmyslu toto učinit během příštího týdne," řekl pro ČRo Brno.

Dahlgren dostal za vraždu příbuzných doživotí. Obhájce se na místě odvolal

Číst článek

Dahlgren podle rozsudku v květnu 2013 usmrtil v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny, u níž dočasně bydlel - otce, matku a jejich dva syny, z nichž jeden byl nezletilý. Když mrtvé v Ivanovicích lidé objevili, byl Dahlgren na cestě do USA. Hned po příletu ho Američané zadrželi.

Hlavní líčení začalo na přelomu května a června, vypovídalo mnoho svědků i odborníků. Spojené státy ho do Česka vydaly jako svého prvního občana, od loňska je v Brně ve vazbě.

ČTK, Tomáš Kremr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru