Další neúspěch pro ANO. Královéhradecký kraj povede duhová koalice

Hnutí ANO definitivně nebude vládnout v dalším kraji. Koalici vytvořilo pět stran: ČSSD, ODS, TOP 09, Koalice pro Královéhradecký kraj a Starostové a Východočeši. Informoval o tom po dnešním jednání předseda krajské ČSSD Jan Birke.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtmanem se v Královéhradeckém kraji nejspíš stane Jiří Štěpán z ČSSD

Hejtmanem se v Královéhradeckém kraji nejspíš stane Jiří Štěpán z ČSSD | Foto: Český rozhlas

Koalice bude disponovat 24 mandáty ze 45. Hejtmanem se stane lídr kandidátky ČSSD Jiří Štěpán. Dohodu uzavřeli na dnešním jednání pěti stran v Hradci Králové.

Podpis memoranda o spolupráci a tisková konference jsou naplánované na středu odpoledne. Jasný vítěz voleb hnutí ANO, které získalo 13 mandátů, bude s dalšími třemi stranami v opozici. Ustavující zasedací schůze nového krajského zastupitelstva by mohla být 7. listopadu.

Babiš zničil koaliční potenciál strany, proto ANO nebude vládnout v krajích, tvrdí Bělobrádek

Číst článek

Předběžná dohoda o koalici pěti stran vznikla již v sobotu jen asi pět hodin po uzavření volebních místností. Hradecký kraj byl tak první, který poslal ANO do opozice. Tam se jako vítěz voleb ocitlo také v Pardubickém a Plzeňském kraji.

Hradecká ANO již dříve označila koalici za podvod na voliče. Od noci ze soboty na neděli se snažilo ANO zvrátit rozhodnutí a vytvořit vlastní koalici. To se však nepovedlo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme