Další Okamura chce do sněmovny. Tomio je na hraně krajní pravice, kritizuje bratra Hayato

Hayato, nejstarší ze tří bratrů Okamurových, kandiduje v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny za KDU-ČSL. Silně věřící katolík se názorově hodně liší od svého o šest let mladšího bratra, předsedy Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury. „Jsem křesťanský demokrat a Tomio se podle mě pohybuje na hraně krajní pravice,“ řekl Hayato Okamura v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna, jednání

Poslanecká sněmovna, jednání | Foto: Martin Svozílek

Padesátiletý Hayato Okamura vstoupil před časem do KDU-ČSL, jde prý o rodinnou tradici. „Už můj dědeček byl na sklonku první republiky lidovec, maminka byla také tichou členkou,“ přibližuje pro server Lidovky.cz nejstarší z rodu Okamurů, který se živí jako tlumočník a průvodce.

„Vážím si toho, že mě před časem oslovil ministr kultury Daniel Herman, projevil mi důvěru a vyzval mě k užší spolupráci. Chci prospět našim lidem, demokracii, naší společnosti,“ dodává.

Věnovat se chce začínající politik mezinárodním vztahům, migraci, ekologii nebo otázkám rodiny. „Kdyby zanikla Evropská unie, pro Čechy by to nebylo dobré. Dříve nebo později by se stali oběťmi větších, hospodářsky a vojensky silnějších zemí. Zase by je někdo utlačoval, jako tomu bylo opakovaně v minulosti,“ upozorňuje Hayato Okamura, který má pět dětí.

Přestože mají s bratrem Tomiem odlišné politické názory, zůstávají podle něj bratry. Upřímně mu prý Hayato přeje všechno nejlepší.

„Svůj názor na Tomiovy politické postoje jsem opakovaně vyjádřil, nemám k tomu co dodat. Já jsem křesťanský demokrat a Tomio se podle mě pohybuje na hraně krajní pravice,“ dodává Hayato Okamura pro Lidovky.cz.

Tomio Okamura, předsdea hnutí Svoboda a přímá demokracie | Foto: Martin Svozílek

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme