Děla pod Ještědem připravena. Předpověď počasí slibuje mrazivý začátek prosince

Už v minulých týdnech se redaktoři Sportžurnálu zabývali tím, jak vybrat a připravit sjezdové lyže na blížící se sezonu. Teď už jen zbývá čekat na sníh. Na zahájení lyžařského ročníku už netrpělivě čekají také v jednotlivých areálech. Reportér David Nyč se vydal ke svahům ski-areálu Ještěd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ještěd v zimě | Foto: Petr Neumann

Podle vysněného scénáře majitele lyžařského areálu by se už brzy mohla táhnout fronta na lanovku a desítky nadšených lyžařů by mohly být ve svém živlu. Zatím je ale na Ještědu ticho a klid a aktuálně jsou tam podmínky maximálně tak pro travní lyžování.

Koncem listopadu je ale čekání na mráz ještě vcelku příjemné. Žádná panika, a tak se ředitel areálu Jan Svatoš baví vyprávěním vtipů. Například ten, kde šaman předpovídá, jaká bude zima (pozn. red. celý vtip si můžete poslechnout ve zvukové nahrávce).

Přehrát

00:00 / 00:00

Internetové portály s předpověďmi počasí slibují mrazivý začátek prosince, a to je dobrá zpráva také pro správce lyžařských areálů

Ve skutečnosti je ale Jan Svatoš ve spojení s meteorology, kteří spoléhají na osvědčené metody, a tak tuší, že by sněžným dělům brzy mohlo skončit nucené volno.

„Počasí sledujeme prakticky denně, předpověď ukazuje, že by od začátku prosince nějaká první vlna ochlazení měla přijít. Na to my čekáme a jsme schopni zahájit a zasněžovat. Potom by nám mělo trvat asi dva tři dny, než spustíme první sjezdovku a potom bychom postupně otevírali další,“ vysvětluje Svatoš.

Děla jsou připravena na kraji sjezdovek, což uvidí kdokoliv, kdo areál navštíví. „V další fázi, v posledních třech dnech měsíce listopadu, budeme děla dál rozvážet,“ dodal Svatoš.

Kolik sněhu bude, je zatím nejisté, ale pod Ještědem se zatím nenervují. „Samozřejmě, když zima není bůhvíjaká, tak je to poměrně obtížné, ale mys to děláme rádi. Zatím mě úplně nepotkalo to, že bych si říkal, jestli by nebylo lepší provozovat plovárnu. Zatím ještě ně,“ uzavírá s úsměvem Jan Svatoš.

David Nyč, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme