Děti i dospělí mají nárok na větší počet preventivních prohlídek. Mají ušetřit peníze

Podle novely příslušné vyhlášky ministerstva zdravotnictví mají lidé od pondělí nárok na větší počet preventivních prohlídek. Ministerstvo se domnívá, že díky prevenci se sníží náklady na léčení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pediatr (ilustrační foto) | Foto: Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic, UW Health

„Mezi novinky zařazené do preventivních prohlídek patří na příklad vyšetření na cukrovku už ve třiceti letech místo ve čtyřiceti, lidé s cukrovkou a třeba vysokým tlakem budou moci od padesáti let absolvovat vyšetření funkce ledvin a pro rodiče je určitě důležitou zprávou, že děti do 18 měsíců budou nově testovány na poruchy autistického spektra,“ popisuje mluvčí ministerstva zdravotnictví Ladislav Šticha, na co máme nově nárok.

Češi zanedbávají preventivní prohlídky. Léčba se pak často prodraží

Číst článek

Lidé mají stále nárok na preventivní prohlídku u praktického lékaře jednou za dva roky, pro ženy kontrolu u gynekologa jednou ročně a pro všechny pak platí zubní prevence dvakrát do roka. Nemění se ani onkologická prevence.

„Ministerstvo zdravotnictví podporuje rozšiřování prevence, protože včasné odhalení zdravotních problémů vede k budoucímu snižování nákladů na léčbu,“ řekl Šticha.

Iveta Vávrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme