Do Česka přichází zima. Příští týden bude sněžit, ukazují předpovědi

V příštím týdnu očekává Český hydrometeorologický ústav teploty pod dlouhodobým průměrem a častější sněžení. Další tři týdny už budou teplotně průměrné s menším množstvím srážek. Vyplývá to z měsíčního výhledu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, podzim, déšť

Počasí, podzim, déšť | Foto: Fotobanka Profimedia

„Tomu bude odpovídat i skupenství srážek, kdy se v prvním týdnu předpovědi budou četněji vyskytovat i sněhové srážky,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav a dodal, že první dva týdny předpovědi očekává srážky mírně nad dlouhodobým průměrem, druhou polovinu období pak s méně srážkami.

V období mezi 7. listopadem a 4. prosincem by podle meteorologů neměla průměrná týdenní teplota klesnout pod tři stupně Celsia, naopak v noci může být kolem minus tří stupňů Celsia.

Hustá mlha, prudký déšť nebo sněžení. Řidiči musí za špatného počasí rozsvítit mlhovky

Číst článek

Průměrná teplota v tomto období činí podle ústavu 2,8 stupně Celsia a průměrný objem srážek 44 milimetrů, tedy 44 litrů na metr čtvereční. Nejchladnější byl rok 1965, kdy byla v tomto období průměrná teplota 0,8 stupně, zatímco nejteplejší byl rok 2006 s teplotou 6,7 stupně Celsia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme