Elektronické občanky, e-recepty, e-neschopenky. Stát slibuje omezit administrativu

Občanské průkazy s elektronickým čipem by mohly začít fungovat v roce 2018. Při zahájení konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Nové průkazy by měly umožnit vyřizovat některé záležitosti s úřady bez jejich návštěvy. Stát podle Sobotky připravuje i další projekty, například elektronickou neschopenku či takzvaný e-recept.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Akademický sněm Akademie věd ČR, Bohuslav Sobotka

Akademický sněm Akademie věd ČR, Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

Ministerstvo vnitra je na to připraveno, ale je třeba dokončit schvalování zákona, který už delší dobu leží v Parlamentu, řekl novinářům předseda vlády. Elektronické průkazy budou podle něj vydávány zdarma.

Elektronická neschopenka by měla podle Sobotky omezit administrativu, umožnila by také lepší kontrolu. Premiér také označil za důležité, aby v příštím roce začal fungovat takzvaný elektronický recept.

„Je to věc, která sníží administrativu v oblasti zdravotnictví a umožnila by lepší kontrolu, jak vynakládáme finanční prostředky na léky,“ řekl.

Dvoudenní konference ISSS nabízí kromě prezentací a přednášek například vyhlášení různých soutěží, v pátek večer budou známi vítězové klání o nejlepší webové stránky měst a obcí Zlatý erb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme