Karlovarský kraj má novou hejtmanku. Stala se jí Jana Vildumetzová z ANO. Hlasovala pro ni opozice

Zastupitelé Karlovarského kraje na ustavujícím zasedání zvolili novou hejtmanku. Stala se jí Jana Vildumetzová z hnutí ANO. V kraji povládne koalice s těsnou většinou jednoho hlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budoucí hejtmanka v Karlovarském kraji Jana Vildumetzová z hnutí ANO | Foto: Český rozhlas

Volby v Karlovarském kraji vyhrálo hnutí ANO, které bude vládnout v koalici s ODS, Hnutím nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst, Piráty a SPO. Koalice disponuje 24 hlasy. Má tedy většinu jednoho hlasu.

Pro Vildumetzovou hlasovalo 31 ze 45 zastupitelů. Novou hejtmanku tak podpořili také opoziční zastupitelé. V opozici skončili komunisté, sociální demokraté, STAN s podporou KDU-ČSL, KOA a TOP 09.

Karlovarský kraj má koalici. Dohodlo se pět stran, hejtmankou bude Vildumetzová z ANO

Číst článek

Zastupitelé také volili náměstky a radní. Do funkce usednou 4 náměstci a 5 radních. Většina slíbila, že odstoupí ze svých dosavadních funkcí. Své funkce na ministerstvu vnitra se vzdala také hejtmanka Vildumetzová.

Vildumetzová (43) je bývalou učitelkou a ředitelkou domu dětí a mládeže a městského kulturního střediska v Horním Slavkově. V roce 2014 vystřídala Adrianu Krnáčovou ve funkci náměstkyně ministra vnitra.

ČTK, Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme