Kolik je hodin? zeptali se. Pak muži zavřeli oběti do dodávky a okradli je

Policisté hledají další oběti loupeží, za kterými podle nich stojí pětice mužů ve věku od 17 do 43 let. Podezřelí v noci oslovovali chodce na ulici, poté je přinutili nastoupit do žluté dodávky, kde je okradli. Policejní mluvčí Iveta Martínková to v pátek sdělila ČTK.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Zloději se náhodných chodců ptali na čas. Poté je podle policistů natlačili do žluté dodávky, která k nim přijela. Během následné jízdy jim ukradli mobilní telefon a peníze, snažili se z nich dostat i PIN kód k jejich platebním kartám. Oloupené lidi nakonec zločinci vyhodili z auta.

Lidé, kteří mají jakoukoli zkušenost s podezřelou skupinou, se mají policistům ozvat na linku 158.

Policisté zatím vyřešili dva případy zmíněných loupeží, podle jejich zjištění mají podezřelí ale na svědomí více takových činů. Dva objasněné zločiny se staly 16. a 17. září v Praze, kdy zloději postupně oslovili dva muže. Na základě záznamů z městského kamerového systému policisté už vypátrali dodávku a následně i pět podezřelých, kteří se ukrývali na Žatecku.

Muži jsou nyní obviněni z loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Čtyři z nich jsou plnoletí a jsou stíhaní vazebně, v případě odsouzení jim hrozí až deset let vězení. Sedmnáctiletý mladík je stíhán na svobodě a hrozí mu trest poloviční, tedy až pět let vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme