Kontroloři stahují 3,5 milionu vajec kvůli salmonelóze. Jsou z Polska

Státní veterinární správa varuje před dalšími závadnými potravinami z Polska. Tentokrát se jedná o vejce od společnosti Fermy Drobiu Wozniak. Ta by mohla obsahovat bakterii salmonelózy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vajíčka, vejce, žloutek, skořápka | Foto: CC0 Public domain

V Česku tato vejce prodávaly řetězce Kaufland, Tesco a Ahold. Podle veterinární správy by mohly mít řetězce na skladech a v obchodech až 2,67 milionu kusů těchto závadných vajec. Dalších 900 tisíc kusů odebrala zpracovatelská firma Miloše Minaříka z Opatovic.

Závadné šarže měly dobu trvanlivosti do 22. 10., 25. 10.,31. 10., 3. 11, 4. 11., 5. 11., 6. 11., 7. 11., 8. 11., 10. 11., 13. 11., 14. 11. a 15. 11. letošního roku.

O možném nebezpečí informoval veterinární správu systém rychlého evropského varování RASFF, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal.

Veterináři stahují z trhu 10 tun polského kuřecího, obsahuje salmonelu

Číst článek

„O onemocnění v souvislosti s vejci od výše uvedeného polského dodavatele informovalo například Nizozemsko, Norsko, Chorvatsko a Velká Británie (Skotsko),“ napsal Pejchal.

Podle informací Českého statistického úřadu se z Polska do České republiky od začátku roku do konce srpna dovezlo přes 13 milionů kilogramů vajec v hodnotě více než 300 milionů korun.

Nejedná se o první polské potraviny, které musel stát stáhnout z trhu. Podobný problém byl před rokem s polským kuřecím masem a falešným máslem. Před čtyřmi lety byly z Polska dovezeny uzeniny, které obsahovaly posypovou sůl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme