Lidé se mohou s Vlkem rozloučit ve čtvrtek a v pátek. Nenoste květiny, přispějte na hospic, vzkazuje arcibiskupství

Pražské arcibiskupství zveřejnilo další podrobnosti rozloučení s kardinálem Miloslavem Vlkem. Ten zemřel v sobotu ve věku 84 let. Kardinálův pohřeb arcibiskupství naplánovalo na sobotu 25. března v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Už ve čtvrtek a pátek bude vystavena rakev s jeho tělem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kardinál Miloslav Vlk na archivním snímku z května 2012 | Zdroj: ČTK

Arcibiskupství informovalo, že rakev bude vystavena ve čtvrtek v katedrále sv. Víta a to od 17 do 21 hodin. V pátek se pak lidé budou moct rozloučit v kostele sv. Benedikta na Hradčanském náměstí, kde bude rakev od 15 do 21 hodin.

Kardinál Vlk bude pohřben v sobotu v katedrále sv. Víta. Mši povede arcibiskup Duka

Číst článek

V katedrále sv. Víta se také v sobotu od 11.00 uskuteční pohřeb kardinála Vlka. Poté bude jeho tělo uloženo do arcibiskupské hrobky v katedrále. Sobotní zádušní mši bude sloužit arcibiskup Dominik Duka.

Arcibiskupství očekává, že na pohřeb kardinála Vlka dorazí další kardinálové a biskupové přinejmenším z okolních zemí a také z náboženského Hnutí fokoláre, k němuž se kardinál Vlk hlásil. Prvním potvrzeným hostem je německý kardinál Joachim Meissner, emeritní arcibiskup v Kolíně nad Rýnem.

Nenoste květiny, vzkazuje arcibiskupství

Ve smutečním oznámení je zmíněno, aby lidé při posledním rozloučení s kardinálem namísto květinových darů přispěli na Domácí hospic Duha v Hořicích.

O bezpečnostních opatřeních při sobotním pohřbu bude arcibiskupství teprve jednat se správou Hradu. „Samozřejmě bychom rádi udělali nějaké rozlišení, aby byl nějaký zvláštní režim pro významné hosty, rodinu a účastníky pohřbu,“ řekl generální vikář pražského arcibiskupství Zdenek Wasserbauer.

Arcibiskupská kaple je jedinou kaplí nové části katedrály s ostatky pražských arcibiskupů minulého století. Jsou v ní uloženy například ostatky kardinálů Františka Tomáška (1899-1992) a Karla Kašpara (1870-1941).

V posledních měsících Vlk trpěl rakovinou plic, kterou u něj lékaři diagnostikovali po kardinálově částečném kolapsu na Štědrý den loňského roku. Lítost nad úmrtím kardinála Vlka vyjádřila řada českých politiků a osobností veřejného života. Papež František poslal pražskému arcibiskupovi Dominiku Dukovi v souvislosti s Vlkovým úmrtím soustrastný telegram.

ČTK, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme