'Mám pocit, že jsem soupeřil s Babišem. Nazval mě parazitem,' říká poražený Mládek o volbách

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD prohrál senátní volby. Podle něj se k němu šéf hnutí ANO Andrej Babiš choval v kampani sprostě. Svému sokovi, Jaroslavu Větrovskému z hnutí ANO, ale pogratuloval k vítězství. Mládek kvůli svému neúspěchu ve volbách dá k dispozici svou vládní funkci. Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD ale v pátek řekl, že si jeho rezignaci nepřeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek | Foto: Marián Vojtek

Mládek získal na Táborsku ve druhém kole 40,16 procenta hlasů. „Především děkuji všem voličům, gratuluji panu Větrovskému. V závěru jsem ale měl pocit, že jsem ve volbách ne s panem Větrovským, ale s panem Babišem, který se k mé osobě choval mimořádně sprostě," řekl agentuře ČTK Mládek.

Šéf koaličního ANO v pátek na svém facebookovém profilu označil Mládka za politického parazita a vyzval voliče, aby podpořili starostu Mladé Vožice Větrovského. Mládek na Twitteru napsal, že Babiš nezná slušnost.

Možnost, že Mládek v ministerském křesle skončí, nechtěl Babiš příliš komentovat. „Jsou to jen takové výkřiky do tmy. Neřekl, že bude rezignovat, ale že dá svou funkci k dispozici. Je to tedy věc pana Sobotky,“ uvedl Babiš.

Parazit se vrátil jako bumerang

Slovo parazit ale nezaznělo v souvislosti s Mládkem poprvé. Sám ho použil v roce 2013 na sjezdu ČSSD. Ještě jako stínový ministr financí za parazity označil živnostníky. „Parazitují na zaměstnancích," řekl o nich tehdy Mládek. Vysloužil si tím ostrou kritiku. Strana soukromníků České republiky na něj podala trestní oznámení kvůli podněcování z nenávisti.

Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme