Mišík, Vyskočil i Brady. Koho posluchači Českého rozhlasu nominovali na státní vyznamenání?

Zpravodajský web Českého rozhlasu spustil aplikaci, kde mohou lidé navrhovat osobnosti na státní vyznamenání pro rok 2017. Za první den jejího fungování poslali čtenáři a posluchači celkem 24 návrhů. Možnost doporučit prezidentu Miloši Zemanovi, koho má další rok vyznamenat, máte i vy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

2015_11_08_Gong_Ostrava_Koncert_pro_Hrdinu_048.jpg | Foto: Jiří Šeda

Po dvou hlasech dostal první den například profesor Karlovy univerzity a mediální analytik Jan Jirák, sochař Pavel Drda či spoluzakladatel Divadla Na zábradlí a hnutí Nedivadlo Ivan Vyskočil.

"Vynikající sochař," odůvodnil čtenář svůj návrh, proč hlasuje právě pro umělce Drdu. "Svébytná osobnost českého alternativního divadla, spoluzakladatel Divadla Na zábradlí a hnutí Nedivadlo, vizionářský pedagog, spisovatel a věčný experimentátor," stojí zase u herce Ivana Vyskočila.

Vyznamenání jako náramek přátelství. Zeman na Hradě ocenil již 40 svých kamarádů

Číst článek

Hlas i pro Bradyho

Fotbalový trenér Karel Brückner si zase státní ocenění podle čtenáře zaslouží za to, že "dovedl českou fotbalovou reprezentaci k bronzové medaili na mistrovství Evropy, jako trenér byl náročný a přísný, ale navenek působil vždy slušně". Vladimír Mišík je zase podle další nominace "skvělý hudebník a člověk, který na hudební scéně působí už od 60. let."

Převzít medaili Za zásluhy by měl 28. října podle návrhu také bývalý předseda vlády Petr Pithart.

Chybí vám někdo mezi vyznamenanými? Navrhněte tu správnou osobnost sami!

Číst článek

Zatím po jedné nominaci obdržel i přeživší holokaustu Jiří Brady. Podle zdůvodnění za to, že "dokázal v těchto dnech aktivizovat mlčící většinu."

Celý sezam nominantů si můžete přečíst zde.

Nejste spokojeni s letošním seznamem nositelů státních vyznamenání? Navrhněte sami vhodnou osobnost pro rok 2017. Stačí, když do formuláře na www.rozhlas.cz/nominace napíšete jméno potenciálního laureáta a uvedete, proč by si podle vás vyznamenání zasloužil. Návrhy ale musí splňovat určitá kritéria.

Hana Mazancová, ZW ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme