Mládek popřel, že by Dukovany měla dostavět Čína bez výběrového řízení

Šéf resortu průmyslu Jan Mládek z ČSSD odmítl zprávy o tom, že by Čína mohla dostavět jadernou elektrárnu Dukovany bez výběrového řízení. Potvrdil, ale že o zakázku má čínská strana zájem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

China Investment Forum 2015, Jan Mládek | Foto: Filip Jandourek

Podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka z ČSSD nemůžou čínské firmy dostavět jadernou elektrárnu v Dukovanech bez tendru. Šéf resortu to řekl po schůzce ekonomických ministrů s odbory a zaměstnavateli.

Podle Hospodářských novin totiž Čína chce po vládě, aby tuto zakázku dostala některá z jejích firem bez výběrového řízení. Jan Mládek to označil za nepřijatelné.

„To, že čínské firmy mají zájem podílet se na dostavbě Dukovan, je známo delší dobu. O tom, že by to mělo být bez výběrového řízení, nic nevím," řekl pro Radiožurnál.

Partnerství s Čínou: minus 422 miliard, vývoz klesá a na velké investice se čeká

Číst článek

„My rozhodně na něco takového nejsme připraveni. Takhle se staví elektrárna v Maďarsku. Nevím nic o tom, že by byla připravenost na české straně pro takovéto řešení,“ prohlásil.

Česko a Čína připravují seznam projektů, na kterých by obě země mohly spolupracovat. Chtějí ho podepsat na listopadovém summitu šestnácti zemí střední a východní Evropy a Číny. Jeho součástí jsou plány od infrastruktury přes potravinářství například po cestovní ruch.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru