Na bílé Vánoce to zatím nevypadá. V prosinci zasněží, ale spíše bude pršet

Průměrné denní teploty se příští čtyři týdny od konce listopadu do Vánoc udrží těsně nad nulou. V noci ale bude mrznout. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Objem srážek bude zřejmě průměrný. Více jich spadne příštích 14 dní, s týdenním průměrem kolem deseti milimetrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, podzim, déšť | Foto: Fotobanka Profimedia

Teploty v příštím měsíci budou podle meteorologů podobné dlouhodobému průměru pro toto období, který činí 0,2 stupně Celsia, případně mírně nižší. Chladnější bude pravděpodobně příští týden.

„Maximální denní teploty vzduchu se budou pohybovat většinou od nuly do pěti stupňů. Minimální noční teploty budou klesat na minus jeden až minus šest stupňů, v druhé polovině pracovního týdne budou přechodně kolem nula stupňů,“ oznámil ČHMÚ.

Podle podrobnější předpovědi na příští týden bude místy sněžit. Na horách se mohou tvořit i sněhové jazyky, v nižších polohách bude padat spíše déšť se sněhem.

Další týdny, včetně období před Vánocemi a o svátcích, přinesou průměrné týdenní maximální teploty kolem plus tří stupňů. Průměrná týdenní minimální teplota bude kolem minus dvou stupňů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme