Na Jičínsku zemřely dvě ženy v sauně, nemohly se dostat ven

Při saunování zemřely v sobotu večer v místní části Jičína Robousích dvě ženy. Podle prvotních informací se v sauně zlomila klika u dveří a ženy tam zůstaly uvězněny. Pokusily se také rozbít ve dveřích okénko, což se jim ale nepodařilo, informovala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Jičín (Aktualizováno: 14:34 17. 4. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Jičíně v sauně zemřely dvě ženy. Pravděpodobně nemohly ven kvůli zlomené klice. | Foto: Markéta Vejvodová

„Matka s dcerou ve věku 65 a 45 let se saunovaly u svých známých v zahrádkářské kolonii. Majitelce sauny se zdálo, že ženy dlouho nevycházejí, šla je zkontrolovat a našla je ležící na zemi. Přivolaní záchranáři mohli už jen konstatovat smrt," uvedla Kormošová.

Kriminalisté nařídili soudní pitvu. Zda šlo o trestný čin, nebo nešťastnou událost, zatím policisté, kteří událost vyšetřují, nezjistili. Konkrétnější informace by mohli mít v následujících dnech, řekla policejní mluvčí Alena Kacálková.

„Kriminalisté zahájili šetření ve věci úmrtí dvou žen. Jejich prověřování by mělo vyvrátit, nebo potvrdit, zda vůbec došlo k nějakému trestnému činu. Stejně tak se může jednat o nešťastnou událost. Jejich úkolem je všechny okolnosti prověřit," dodala mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme