Na 'protizemanovskou' Show Jana Krause s Bradym dostala vysílací rada devět stížností

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání obdržela zatím devět stížností na poslední díl Show Jana Krause. V pořadu, který TV Prima odvysílala mimořádně až ve čtvrtek, zazněla z úst řady osobností kritika prezidenta Miloše Zemana. Hostem byl mimo jiné Jiří Brady a ministr kultury Daniel Herman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Brady a Daniel Herman v Show Jana Krause | Foto: Youtube kanál Show Jana Krause

Podle předsedy takzvané velké rady Ivana Krejčího dostala vysílací rada k 31. říjnu devět stížností na Show Jana Krause. Jejich obsah nespecifikoval, píší Novinky.cz.

Herman se dostal do sporu s Hradem po svém setkání s dalajlamou. To údajně zapříčinilo vyškrtnutí Hermanova strýce a pamětníka holokaustu Jiřího Bradyho ze seznamu vyznamenaných při příležitosti státního svátku 28. října.

Na úvod Show Jana Krause vystoupila asi dvacítka osobností a vyslovila svůj nesouhlas s politikou prezidenta Zemana. Více čtěte ZDE.

TV Prima nejprve díl vyřadila z původního středečního programu. Po kritice a obvinění z cenzury oznámila, že pořad uvede ve čtvrtek večer v upravené verzi.

Televize zdůvodňovala svůj postup nejdříve tím, že produkce pořadu nedodala nový díl včas. To ale produkční pořadu Simona Matásková popřela. Následně TV Prima prohlásila, že pořad neodvysílala kvůli možným sankcím od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) za nevyváženost.

Nakonec byl pořad, který mezitím tvůrci zveřejnili na internetu v plném rozsahu, odvysílán v upravené podobě v hlavním vysílacím čase o den později.

ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru