Nečesaný podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Ten mu už jednou vyhověl a rozsudek zrušil

Případ pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích se opět dostane k Nejvyššímu soudu v Brně. Odsouzený Lukáš Nečesaný totiž podal dovolání. Vyplývá to z justiční databáze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Nečesaný | Foto: Veronika Hlaváčová | Zdroj: Český rozhlas

Krajský soud v Hradci Králové, který případ řešil jako první instance a který odsoudil Nečesaného k 13 letům vězení za pokus o vraždu, obdržel minulý týden dovolání. Mluvčí královéhradeckého soudu Kateřina Podeszwová potvrdila, že se jedná o dovolání odsouzeného.

Nejvyšší soud v minulosti už jednou rozsudek nad Nečesaným zrušil kvůli pochybnostem o důkazech. Odvolací Vrchní soud v Praze ale vynesl znovu stejný verdikt. Krajský soud nyní musí druhé dovolání znovu poslat spolu se spisem do Brna k Nejvyššímu soudu. Podle obhajoby se nepodařilo rozptýlit pochybnosti o Nečesaného vině. Mezi provedenými důkazy a skutkovými zjištěními je extrémní rozpor, citoval z dovolání Nedělní Blesk.

Za pokus o vraždu kadeřnice půjde Nečesaný na 13 let do vězení. Rozsudek je pravomocný

Číst článek

Útok v hořickém kadeřnictví se stal v únoru 2013. Pachatel kadeřnici nejméně šestkrát udeřil do hlavy polenem a z peněženky jí ukradl 10 000 korun. Vážně poraněnou ženu našel později její syn. Život jí zachránili lékaři, po útoku trpěla výpadkem paměti.

Nečesaný se oženil a stal se otcem

Nečesaný přiznává, že v kadeřnictví byl. Údajně se chtěl nechat ostříhat, kadeřnice ale už zavírala, a proto odešel. Tvrdí, že ženu musel napadnout někdo jiný až po jeho odchodu. Podle soudců mladíka usvědčují například pachové stopy, které se našly na kabelce napadené ženy nebo na vypínači. Nečesaný chtěl zabít kadeřnici kvůli penězům, protože měl dluhy, vyplývá z rozsudku.

Podle Nečesaného policisté „udělali z dvacetiletého kluka na zakázku vraha". Poté, co jej Nejvyšší soud při svém prvním rozhodování propustil z výkonu trestu na svobodu, oženil se a stal se otcem. Nyní je znovu ve výkonu trestu.

Pražský vrchní soud se kauzou zabýval třikrát. Napoprvé ji vrátil královéhradeckému soudu k novému projednání, napodruhé Nečesanému o tři roky snížil původní šestnáctiletý trest s odůvodněním, že pachatel je mladý a že je možné, že se z trestu poučí. Napotřetí znovu uložil 13 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme