Nejvyšší soud opět zrušil rozsudek nad Nečesaným. Ve vězení měl strávit 13 let

Nejvyšší soud podruhé zrušil rozsudek nad Lukášem Nečesaným, který dostal 13 let vězení za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích. Případ se tak opět vrací ke Krajskému soudu v Hradci Králové. Informovala o tom Česká televize. Nečesaný vinu od začátku odmítá.

Brno/Hořice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Nečesaný u odvolacího soudu | Foto: Veronika Hlaváčová | Zdroj: Český rozhlas

Případ Lukáše Nečesaného bude muset počtvrté projednat Krajský soud v Hradci Králové. Podle jeho advokáta Oldřicha Chudoby ho ale dostane na stůl nový soudce.

Nejvyšší soud se Nečesaného zastal už poněkolikáté. Mladík podal dovolání loni v polovině listopadu. Nesouhlasil totiž s trestem třináct let vězení, který mu v srpnu potvrdil Vrchní soud v Praze. Nejvyšší státní zastupitelství ale již dříve dovolání Nečesaného odmítlo.

„Nejvyšší státní zastupitelství trvá na tom, že soudy činné ve věci rozhodly správně a bez vad vytýkaných obviněným, a proto navrhuje odmítnutí dovolání," uvedl mluvčí úřadu Petr Malý.

Případ Lukáše Nečesaného

Soudy všech instancí už případ řeší několik let, stal se v roce 2013. Obžaloba tvrdí, že Nečesaný napadl kadeřnici v Hořicích na Jičínsku, měl ji šestkrát udeřit do hlavy polenem a z peněženky ukrást 10 tisíc korun. Vážně poraněnou ženu našel později její syn. Život jí zachránili lékaři, po útoku trpěla výpadkem paměti.

Mladík přiznal, že v kadeřnictví byl, hned prý ale odešel, protože žena zavírala. Tvrdí, že ji musel napadnout někdo jiný až po jeho odchodu. Podle soudů nižšího stupně ale Nečesaného usvědčují pachové stopy na kabelce napadené ženy nebo na vypínači.

Soud rozhodl o svobodě pro Nečesaného za osm dnů. Nic výjimečného, tvrdí mluvčí

Číst článek

Obvinění si Nečesaný vyslechl v roce 2013, o rok později ho královéhradecký soud poslal na 16 let za mříže. Vrchní soud v Praze ale rozhodnutí zrušil. Krajský soud v Hradci Králové tak rozhodoval znovu a Nečesanému opět uložil 16letý trest. Vrchní soud následně verdikt o tři roky zmírnil. Nejvyšší soud ale v květnu 2015 rozsudek zrušil, propustil Nečesaného z vězení a případ se vrátil na začátek.

Krajský soud Nečesaného loni v dubnu znovu uznal vinným a uložil mu 13 let vězení, odvolací soud pak rozsudek potvrdil. Mladík ale znovu podal dovolání k Nejvyššímu soudu, který v úterý předchozí verdikt zrušil a případ opět vrátil na začátek ke královéhradeckému soudu.

Nečesaný je nyní na svobodě. Nejvyšší soud mu totiž tři dny před Štědrým dnem přerušil výkon trestu.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme