Nic vám nehrozí, řekl Ďuričko rodině zavražděného. Rozhodnutí o jeho propuštění soud odročil na neurčito

Okresní soud v Karviné odročil na neurčito rozhodnutí o případném propuštění hoteliéra Bohumíra Ďurička z vězení. Soudkyně řekla, že státní zástupce požádal o nové Ďuričkovy posudky z oboru psychiatrie a klinické psychologie a také o zprávu od policie, zda odsouzený nadále vlastní zbrojní průkaz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okresní soud odročil rozhodnutí o případném propuštění hoteliéra Bohumíra Ďurička z vězení na neurčito. | Foto: ČTK

Hoteliér Ďuričko byl odsouzen za vraždu podnikatele Václava Kočky mladšího k 12,5 roku ztráty svobody, do řádného konce trestu mu zbývají čtyři roky. O propuštění požádal po uplynutí dvou třetin trestu, tvrdí, že svého činu lituje a že chce pomáhat společnosti i poškozeným.

Karvinský soud o Ďuričkově propuštění jednal už minulý týden. Soudkyně tehdy jednání odročila na čtvrtek. Jednání pokračovalo čtením listinných důkazů, mezi nimiž byly zprávy o Ďuričkově chování ve vězení, o jeho majetkových poměrech, shrnutí jeho komunikace s pěti dcerami ze čtyř manželství nebo informace o omluvných dopisech, které psal příbuzným zavražděného.

Ďuričko se dohodl s Kočkovou družkou. Zaplatí jí 550 tisíc a uhradí náklady řízení

Číst článek

Vrah se ve čtvrtek Kočkovým příbuzným znovu omluvil a ubezpečil je, že jim z jeho strany nic nehrozí. Řekl, že si ve vězení prošel lidským peklem koncentrovaného zla, kdy zvládnout psychický tlak je často nad lidské síly, a že jeho jedinou snahou bylo přežít.

U soudu zazněla mimo jiné informace, že kromě knihy Kočkoviny, kterou Ďuričko vydal už během pobytu ve vězení, napsal i zatím nevydanou knihu Vězeňská zeď a připravuje Světlo poznání.

Zmocněnkyně rodiny Kočkových Jana Procházková Libíčková minulý týden novinářům řekla, že rodina si Ďuričkovo propuštění nedovede představit, protože od zločinu uplynula krátká doba i proto, že se bojí o svou bezpečnost.

Okresní soud odročil rozhodnutí o případném propuštění hoteliéra Bohumíra Ďurička z vězení na neurčito.

Podle zmocněnkyně nebylo dosaženo účelu trestu. Vězeňský vychovatel u soudu uvedl, že z Ďurička se postupně stal bezproblémový vězeň a výkon trestu svůj účel splnil. Vězeňská komise Ďuričkovo propuštění doporučila.

Ďuričko a Kočka mladší se dostali do roztržky v roce 2008 v pražské restauraci Monarch po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Kočka hoteliéra nejméně jednou udeřil do obličeje, Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň a zastřelil ho třemi ranami z bezprostřední blízkosti; smrtelná byla každá z nich.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme