Nová vláda v Moravskoslezském kraji se chystá zastavit přípravy na výstavbu průmyslové zóny

Výstavba velké průmyslové zóny Nad Barborou u Karviné byla pro minulé vedení kraje prioritou. Nová moravskoslezská vláda ale uvažuje o tom, že celý projekt zastaví. Tvrdí, že je riskantní a neperspektivní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průmyslová zóna Holešov | Foto: Roman Verner

Průmyslová zóna nad bývalým dolem Barbora zatím existuje jen na papíře, ale už několik let se o ní mluví jako o strategické oblasti pro budoucí investory. Zónu, ve které má najít práci až 2000 lidí, už podpořila vláda částkou 750 milionů korun.

Podle nastupujícího hejtmana Ivo Vondráka z hnutí ANO je toto místo riskantní, poddolované a to není dobré pro budoucí investory. „Zatím jsme k tomu pokračování Barbory spíš skeptičtí. Zcela určitě se neobejdeme bez průmyslových zón, to je pravda, ale musíme je budovat s perspektivou, že potom nenarazíme na nějaký problém třeba s geologickým podložím,“ vysvětlil Vondrák.

Zastavení přípravy zóny Nad Barborou odmítl končící hejtman Miroslav Novák (ČSSD). „Až se seznámí s podklady včetně posledních znaleckých posudků, které zadávala Praha, tak zjistí, že se potvrdila naše slova, že zóna je bez problému,“ řekl Novák.

V Bruntálu vznikne 200 nových pracovních míst. Šanci mají i lidé bez kvalifikace

Číst článek

Podle vládního zmocněnce a nového senátora Jiřího Ciencialy (OSN) by průmyslová zóna měla být šancí pro propuštěné zaměstnance dolů. A proto by se o tom mělo začít co nejdřív jednat. „Abychom se na to podívali ještě jednou a udělali si pořádnou analýzu, ať neuděláme nějakou chybu,“ dodal Cienciala.

S novým hejtmanem by se kvůli tomu měl sejít už příští týden. Pokud by ale z přípravy průmyslové zóny sešlo, musel by kraj hledat jiné vhodná místa.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme