Obžalovaný z vražd taxikářů vinu odmítá, peněženku oběti prý našel, v době vražd spal

Vraždami tří pražských taxikářů se v pondělí začal zabývat Městský soud v Praze. Až doživotní vězení hrozí pětatřicetiletému muži, který podle obžaloby taxikáře zastřelil, aby je mohl okrást. Poprvé podle vyšetřovatelů zaútočil na řidiče předloni v lednu. Další dvě vraždy pak přibyly v dubnu, kdy mrtvá těla našli kolemjdoucí na polní cestě u Uhříněvsi. Obžalovaný vinu odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaný David V. u soudu. | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Obžalovaný soudu řekl, že je nevinný. Zatím mluvil o noci z 10. na 11. dubna, kdy zemřeli dva taxikáři. Tvrdil, že v té době si připravoval drogy k prodeji v parku v Praze 2 a poté usnul na hlavním nádraží.

Vraždy taxikářů v Praze posílají žalobci k soudu. Pachateli hrozí i výjimečný trest

Číst článek

Druhý den ho policisté zadrželi při krádeži a našli u něj peněženku jednoho ze zavražděných taxikářů. Muž soudu tvrdil, že ji někde našel.

Soudkyně nyní vyslýchá soudní znalce a jednání má pokračovat celý týden.

Policisté po pachateli vražd dlouho pátrali a na informace z vyšetřování byli skoupí. Až loni v listopadu dopadli muže, kterého pak obvinili a který nyní stojí před soudem.

Muž, který má problémy s drogami a ještě nedávno si odpykával jeden ze svých trestů za krádeže, vinu odmítl už dříve. Jak před časem řekl jeho advokát Michal Stupka, policie údajně pořizovala a hodnotila důkazy jen v jeho neprospěch. Před hlavním líčením ale nechtěl situaci klienta komentovat.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme