Obžalovaný z vražd taxikářů vinu odmítá, peněženku oběti prý našel, v době vražd spal

Vraždami tří pražských taxikářů se v pondělí začal zabývat Městský soud v Praze. Až doživotní vězení hrozí pětatřicetiletému muži, který podle obžaloby taxikáře zastřelil, aby je mohl okrást. Poprvé podle vyšetřovatelů zaútočil na řidiče předloni v lednu. Další dvě vraždy pak přibyly v dubnu, kdy mrtvá těla našli kolemjdoucí na polní cestě u Uhříněvsi. Obžalovaný vinu odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaný David V. u soudu. | Foto: ČTK, Roman Vondrouš

Obžalovaný soudu řekl, že je nevinný. Zatím mluvil o noci z 10. na 11. dubna, kdy zemřeli dva taxikáři. Tvrdil, že v té době si připravoval drogy k prodeji v parku v Praze 2 a poté usnul na hlavním nádraží.

Vraždy taxikářů v Praze posílají žalobci k soudu. Pachateli hrozí i výjimečný trest

Číst článek

Druhý den ho policisté zadrželi při krádeži a našli u něj peněženku jednoho ze zavražděných taxikářů. Muž soudu tvrdil, že ji někde našel.

Soudkyně nyní vyslýchá soudní znalce a jednání má pokračovat celý týden.

Policisté po pachateli vražd dlouho pátrali a na informace z vyšetřování byli skoupí. Až loni v listopadu dopadli muže, kterého pak obvinili a který nyní stojí před soudem.

Muž, který má problémy s drogami a ještě nedávno si odpykával jeden ze svých trestů za krádeže, vinu odmítl už dříve. Jak před časem řekl jeho advokát Michal Stupka, policie údajně pořizovala a hodnotila důkazy jen v jeho neprospěch. Před hlavním líčením ale nechtěl situaci klienta komentovat.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme