Odmontují značky a odejdou. Němečtí řidiči nechávají své staré vozy v českém pohraničí

V příhraničních oblastech přibývá případů, kdy němečtí řidiči nechávají vraky svých aut na ulicích českých měst. Ke starým zrezivělým autům se pak nikdo nehlásí. Jenom v Chebu teď evidují kolem dvaceti opuštěných aut. Důvodem je nejspíš nákladná likvidace vozů v Německu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autovrak na chrudimském sídlišti sídlišti U Stadionu | Foto: Josef Kopecký

„Máme poznatky, že naši němečtí sousedé z příhraničních oblastí přijedou svým stařičkým autem do Chebu, dojdou si na večeři, odmontují značky, odjedou a šrot nám tu nechají,“ prohlásil chebský místostarosta Zdeněk Hrkal pro deník MF Dnes, který o problému informoval.

Podle Hrkala se zároveň stává, že pokud cizinec havaruje v Česku, raději zde auto nechá, než by měl platit drahý odtah a jeho likvidaci v Německu.

Problém se přitom netýká jenom Chebu, ale celého příhraničí. Přesná čísla nejsou známá, se situací je ale obeznámen Ústřední automotoklub. Podle něj je likvidace autovraků v Německu výrazně složitější než v Česku.

Identifikovat majitelé vraků se obcím nedaří. Pokud jde o havarované vozy, jejich vlastníci s českými obcemi buď nekomunikují, nebo například udají falešnou adresu.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme