Pamětní deska k 17. listopadu na Národní třídě zmizí z podloubí. Je u ní nebezpečno, tvrdí majitel

Desku připomínající události 17. listopadu na Národní třídě v podloubí Kaňkova paláce chce majitel objektu, Česká advokátní komora, přesunout. Umístí ji na průčelí budovy na veřejně přístupné místo a podloubí z obou stran uzavře. Stavební úpravy slavnostně odhalí 16. listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Události z 17. listopadu 1989 si na Národní třídě v Praze každoročně připomínají politici, studenti i veřejnost | Foto: Filip Jandourek

Podle mluvčí České advokátní komory Ivy Chaloupkové nebylo podloubí pro velká pietní shromáždění bezpečné. Proto desku chtějí přesunout na průčelí budovy, před které se vejde víc lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyjádření mluvčí České advokátní komory Ivy Chaloupkové

„Docházelo i k ohrožení života a zdraví lidí, kteří tam přicházeli, často s malými dětmi. Nebylo v našich silách udržet bezpečnost a důstojnost místa. Proto jsme se rozhodli tu situaci změnit, “ uvedla Chaloupková pro ČRo.

Režisér a scenárista Igor Chaun, jeden ze studentských vůdců sametové revoluce, řekl, že advokátní komora přemístí desku jen proto, aby mohla využít atraktivní prostoru pro své podnikatelské zájmy. Přesunutí desky přesto podle něj pietu nenaruší.

„Když si odkaz 'listopadu' poneseme v srdci, je nakonec ve výsledku úplně jedno, jestli si ho půjdeme připomenout do podloubí, nebo jestli ho budeme mít na průčelí,“ míní Chaun.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme