Pilc, který jako šéf vojenské kanceláře prezidenta přišel o prověrku, se stává asistentem poslance Chalupy

Rostislav Pilc, bývalý šéf Vojenské kanceláře prezidenta republiky, nastupuje jako asistent poslance Bohuslava Chalupy z hnutí ANO. Informoval o tom server Denik.cz. Generálu Pilcovi Národní bezpečnostní úřad loni v prosinci odebral prověrku na stupeň přísně tajné. Na svou funkci na Hradě v dubnu rezignoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rostislav Pilc | Foto: Eva Dvořáková

Bohuslav Chalupa, který je místopředsedou sněmovního branného výboru, spolupráci s Pilcem potvrdil.

„Pracovně jsem se s panem generálem stýkal v uplynulých třech letech v rámci výkonu svého poslaneckého mandátu. Jsem proto velmi rád, že na mou nabídku kývl a od 1. listopadu 2016 posílí jako poslanecký asistent mé odborné zázemí," citoval Denik.cz Chalupu.

Šéf vojenské kanceláře prezidenta Rostislav Pilc rezignoval, nahradil ho Kaše

Číst článek

Poslanec dodal, že jde o reakci na celkové zhoršení mezinárodní bezpečnostní situace. Rostislav Pilc je podle něj špičkový odborník, který má za sebou kariéru profesionálního vojáka, vojenského zpravodajce a šéfa vojenské kanceláře Pražského hradu.

Server připomněl, že odebrání prověrky Národním bezpečnostním úřadem mohlo souviset s kauzou Nagyová a vojenského zpravodajství. Pilc svědčil v neprospěch vojenských agentů v otázce sledování tehdejší manželky premiéra Nečase Radky.

mah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme