Piráti chtějí deset procent, do voleb je povede předseda Bartoš

Piráti chtějí v podzimních sněmovních volbách získat deset procent hlasů. Na celostátním fóru strany v Praze to v sobotu řekl její předseda Ivan Bartoš. Volební kampaň chtějí Piráti spustit na počátku května, vloží do ní 4,5 až 5 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvolební debata ČRo Plus, Ivan Bartoš | Foto: Filip Jandourek

„Míříme na deset procent," řekl předseda strany Ivan Bartoš. Připomněl také páteční volební model společnosti STEM, který straně přisoudil 5,5 procenta hlasů a zisk osmi poslaneckých křesel.

„Všechny internetové deníky to měly na titulních stránkách, že jsme relevantní síla v politice," dodal Bartoš. Před čtyřmi lety získali Piráti ve sněmovních volbách 2,66 procenta hlasů.

Bartoš uvedl, že strana dokončuje svůj program a v dubnu by měla schválit jeho konečnou podobu. Program bude mít 15 kapitol rozdělených podle zaměření jednotlivých ministerstev a každou kapitolu chtějí Piráti zpracovat na rozsah jedné strany, protože větší obsah by voliče nezaujal.

Celým programem se mají prolínat základní hodnoty Pirátů, jako je svoboda a transparentnost. Piráti tak chtějí usilovat o elektronickou státní správu, omezení byrokracie nebo o vytvoření znalostní ekonomiky založené na vědě a výzkumu.

Kampaň chtějí Piráti spustit v květnu

Dlouhodobě je cílem strany prosazování základního práva člověka na svobodné šíření přijaté informace a striktní ochranu soukromí. Dále prosazuje přímou demokracii, transparentní stát, odstranění informačních monopolů, regulaci lobbingu, legalizaci konopí či omezení pravomocí exekutorů.

Kampaň chtějí Piráti spustit v květnu a program během ní představovat postupně po jednotlivých tematických kapitolách. Bartoš zdůraznil, že si Piráti nebudou kvůli kampani brát žádné půjčky.

Šéf Pirátů také v sobotu oznámil, že mediálním stratégem kampaně bude Jakub Horák, který se v minulosti podílel například na policejní náborové kampani Pomáhat a chránit. Už dříve strana rozhodla, že jejím volebním manažerem bude Štěpán Štrébl s praxí z poradenské firmy PricewaterhouseCoopers.

Celostátním volebním lídrem Pirátů pak bude sám Bartoš, který chce kandidovat ve Středočeském kraji. Ostatní lídry krajských kandidátek by měla strana představit v sobotu odpoledne.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme