Policie kvůli oslavám 17. listopadu uzavře Národní třídu a do ulic vyšle stovky strážníků. Centrum bude neprůjezdné

Kvůli výročí sametové revoluce svolala policie do Prahy posily. Na čtvrtek 17. listopadu totiž pražské centrum musí počítat se skoro třicítkou shromáždění a demonstrací. S nimi souvisí také mnoho dopravních omezení. Téměř celý den bude uzavřena ulice Národní třída, kam by řidiči vůbec neměli jezdit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anarchisté na Národní třídě | Foto: Jan Rosenauer

Vyhnout se Národní třídě doporučuje ředitel pražské policie Miloš Trojánek. „Je to nejexponovanější místo v rámci oslav, bude tam probíhat několik dílčích shromáždění. Doporučoval bych tam návštěvníkům Prahy i Pražanům, kteří se oslav přímo nechtějí zúčastnit, aby se místu vyhnuli . A to od 10 do 16 až 18 hodin,“ dodal.

Další akce se budou konat na Klárově nebo na náměstí Jana Palacha. Přes tyto lokality nepojedou také některé tramvajové linky.

Kromě toho 17. listopadu pražské ulice pohlídá více než stovka strážníků. „Stovky policistů jak z hlavního města, tak i posily z jednotlivých krajských ředitelství, budou doprovázet jednotlivé pochody, popřípadě i statická shromáždění, a zajišťovat hladký průběh v dopravě,“ oznámil Trojánek.

Dopravní podnik počítá s jedinou uzavírkou na Národní třídě, kde se uskuteční akce Korzo Národní s podtitulem Díky, že můžem, kterou pořádají studenti vysokých škol.

Tramvajové linky budou v úseku Újezd - Lazarská po celý den odkloněny přes jiné trasy. Povrchovou dopravu na dalších místech bude dopravní podnik usměrňovat podle pokynů policistů. „Doporučuji obyvatelům a návštěvníkům Prahy využívat hlavně metro," upozornil zástupce dopravního podniku Miloš Trnka.

ČTK, Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme