Policie pátrá po duševně nemocném mladíkovi. Mohl by spáchat sebevraždu

Pražská policie hledá pětadvacetiletého duševně nemocného Marka Šišáka . Mladík odešel z domova ve středu a doma nechal dopis na rozloučenou. Na policejním webu to ve čtvrtek oznámil mluvčí policie Tomáš Hulan. Šišák trpí bipolární poruchou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Šišák | Foto: Policie ČR

Na policii se ve čtvrtek obrátila mladíkova matka, která svého syna viděla naposledy ve středu kolem 21:00. Policistům také předala dopis na rozloučenou, který podle ní sepsal její syn.

Hledaný muž je 190 až 195 centimetrů vysoký, hubené postavy. Má rovné plavé vlasy, ryšavé vousy a zelené oči.

Pohřešovaný trpí bopolární poruchou

„Pohřešovaný trpí vážnou chorobou, konkrétně bipolární poruchou. S ohledem na ni má užívat celkem tři různé druhy léků," doplnil Hulan. Při bipolární afektivní poruše se střídají období povznesené nálady, mánie a těžké deprese, která mnohdy vyústí až v pokus nemocného o sebevraždu.

Kriminalisté na základě zjištěných informací předpokládali, že by se muž mohl pohybovat kolem Kyjského rybníka v Praze 9. Odpoledne tam proto provedli rozsáhlou pátrací akci, ale bez výsledku. Nyní tak policisté prosí o pomoc při pátrání veřejnost. "Pokud byste tušili, kde se může mladík nacházet, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158," sdělil mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme