Zpomalte, začala akce 'Speed marathon'. Stovky policistů dnes měří rychlost po celé zemi

Česká policie se poprvé zapojila do evropského projektu „Speed marathon“. Od rána stovky policistů měří ve všech krajích po celé republice rychlost. Celkem se bude povolená rychlost kontrolovat na více než tisícovce míst. Ta vybrala policie na základě tipů, které se shromáždily v rámci akce „Speed marathon“.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté měří rychlost na více než tisícovce míst po celé zemi.

Lidé na mapu umístili celkem 10 796 dopravních úseků, které považují za rizikové a problematické. V anketě se sešlo sedmdesát tisíc hlasů. Z deseti tisíc míst policie vybírala na základě četnosti hlasů konkrétní dopravně bezpečnostní situace v dané lokalitě, množství dopravních nehod a frekvence provozu.

Za vůbec nejproblematičtější úsek označili lidé silnici I/14 mezi Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou.

Místa lidé hlásili v průběhu února pomocí speciální webové aplikace na stránkách bezpecnecesty.cz.

„Nápad by měl pomoci k tomu, aby veřejnost řekla: ano, nesouhlasíme, že nás měříte například na zpomalení na dálnici. Podle nás je vhodné měřit třeba také u základní školy," vysvětlil v únoru manažer projektu Jan Jirmus.

Akci pořádá sdružení Tispol, evropské sdružení dopravních policií. „Je to o prevenci, ne o pokutách. Rádi bychom dosáhli toho, že na ohlášených místech nevybereme žádnou pokutu," popsal před časem Irskému rozhlasu smysl akce prezident Tispolu Aidan Reid.

 

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme