Poslední poklona kardinálu Vlkovi. Rakev s jeho tělem bude vystavená v katedrále sv. Víta

Do katedrály svatého Víta na Pražském hradě se lidé mohou ve čtvrtek přijít poklonit zesnulému kardinálu Miloslavu Vlkovi. Minulou sobotu podlehl ve věku 84 let těžké nemoci. Jeho rakev bude v kapitulním chrámu vystavena od 17.00 do 21.00. V pátek bude podobná příležitost v nedalekém kostele svatého Benedikta na Hradčanech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kardinál Miloslav Vlk. Archivní snímek z roku 2015.

Kardinál Miloslav Vlk. Archivní snímek z roku 2015. | Foto: Fotobanka Profimedia

Kardinál Miloslav Vlk se výrazně zasloužil o ekumenickou spolupráci křesťanských církví v České republice. Jako biskup, kterým se stal po pádu komunistického režimu, pracoval na obnově zdevastovaných církevních struktur a usiloval o navrácení církevního majetku. Ve funkci arcibiskupa třikrát hostil v Česku papeže.

Usiloval o přiblížení katolické církve veřejnosti a po odchodu z čela české katolické církve se Vlk často kriticky vyjadřoval i k politické situaci a politikům. Historikové oceňují také jeho přínos k česko-německému dialogu a usmíření obou národů.

V sobotu se v katedrále svatého Víta uskuteční zádušní mše za kardinála Vlka a po jejím skončení bude jeho tělo pohřbeno do arcibiskupské hrobky. Vzhledem k omezenému prostoru žádají organizátoři pohřbu, aby lidé nenosili květinové dary. Kardinál Vlk podporoval Domácí hospic Duha v Hořicích a jistě by mu udělalo radost, kdyby lidé, kteří ho měli rádi, toto smysluplné dílo také podpořili, uvádí pražské arcibiskupství.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme