Prezidentem České stomatologické komory bude Roman Šmucler. Chce zvýšit prestiž zubařů

Novým prezidentem České stomatologické komory bude Roman Šmucler. Zubního lékaře a známého moderátora zvolili členové stomatologického sněmu v Plzni. Vybírali z pěti kandidátů. Šmucler uspěl v druhém kole hlasování těsným rozdílem hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novým prezidentem České stomatologické komory bude Roman Šmucler, vystřídá Pavla Chrze. | Foto: ČTK

"Stomatologická komora má velmi inteligentní režim, jsem takzvaný president-elect, česky bych řekl prezident-učeň. Mám rok na to, abych se seznámil s lidmi, naučil se věci, které neumím, mám šanci se na to připravit, připravit si všechny kroky a učit se od toho, kdo byl přede mnou," řekl ČTK Šmucler, který se funkce prezidenta ujme 21. září příštího roku.

Za cíl si dal zvýšit prestiž stomatologů a navýšit podporu od státu a zdravotních pojišťoven. "Stomatologům byla v minulých letech sebraná částka, za kterou by se postavilo několik fakultních nemocnic," řekl.

Dosavadní prezident komory Pavel Chrz je ve funkci už dvě období a o post znovu neusiloval.

Sedmačtyřicetiletý soukromý zubní lékař, stomatochirurg Šmucler je mimo jiné také majitelem kliniky laserové a estetické medicíny, zástupcem přednosty Stomatologické kliniky 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, lékařem ve Fakultní nemocnici Plzeň či předsedou Společnosti estetické a laserové medicíny ČLS JEP.

ČTK, Jan Herget, ZW ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme