Případ vražd pražských taxikářů jde k soudu. Pětatřicetiletému muži hrozí doživotí

Až doživotní vězení hrozí muži, který je obžalovaný z vražd tří pražských taxikářů. Případ začne po roce a půl vyšetřování řešit Městský soud v Praze. Podle spisu mladý muž zastřelil řidiče proto, aby je mohl okrást. Obžalovaný ale vinu před časem odmítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

taxidoprava | Foto: Tomáš Adamec

Jeho advokát Michal Stupka už dřív řekl, že policie pořizovala a hodnotila důkazy jen v neprospěch obžalovaného. Před hlavním líčením, které začne v pondělí v 9:00, ale nechtěl situaci klienta dál komentovat. „Bude mu tam dána možnost, aby se vyjádřil k obžalobě, takže tam svoje stanovisko sdělí," řekl.

„Podle státního zástupce se dopustil zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu hrozí i výjimečný trest odnětí svobody,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.

Obžalovaný muž čeká na soud ve vazbě. Žádal sice o propuštění. Soud mu ale nevyhověl z obavy, aby nespáchal další zločin. Kromě tří vražd ho policie viní i z nedovoleného ozbrojování. Několikrát trestaného muže, který měl problémy s drogami, policie dopadla a obvinila loni na podzim.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme