Případ vražd pražských taxikářů jde k soudu. Pětatřicetiletému muži hrozí doživotí

Až doživotní vězení hrozí muži, který je obžalovaný z vražd tří pražských taxikářů. Případ začne po roce a půl vyšetřování řešit Městský soud v Praze. Podle spisu mladý muž zastřelil řidiče proto, aby je mohl okrást. Obžalovaný ale vinu před časem odmítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

taxidoprava | Foto: Tomáš Adamec

Jeho advokát Michal Stupka už dřív řekl, že policie pořizovala a hodnotila důkazy jen v neprospěch obžalovaného. Před hlavním líčením, které začne v pondělí v 9:00, ale nechtěl situaci klienta dál komentovat. „Bude mu tam dána možnost, aby se vyjádřil k obžalobě, takže tam svoje stanovisko sdělí," řekl.

„Podle státního zástupce se dopustil zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu hrozí i výjimečný trest odnětí svobody,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.

Obžalovaný muž čeká na soud ve vazbě. Žádal sice o propuštění. Soud mu ale nevyhověl z obavy, aby nespáchal další zločin. Kromě tří vražd ho policie viní i z nedovoleného ozbrojování. Několikrát trestaného muže, který měl problémy s drogami, policie dopadla a obvinila loni na podzim.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme