Prohřešky zaměstnavatelů: práce na černo, bezpečnost i špatné smlouvy

Šest a půl tisíce přestupků zjistili letos inspektoři práce u zaměstnavatelů. Je to podobný počet jako ve stejném období roku 2016. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělníci rozebírají haldu Heřmanice na Ostravsku

Dělníci rozebírají haldu Heřmanice na Ostravsku | Foto: Martin Knitl | Zdroj: Český rozhlas

Inspekce práce v prvních třech měsících letošního roku často řešila třeba práci načerno nebo chyby v pracovních smlouvách.

„Zaměstnavatelé nejvíce páchali prohřešky týkající se nevyhledávání rizik možného ohrožení života, zdraví," doplňuje Jiří Macíček ze Státního úřadu inspekce práce.

Kvůli častým prohřeškům zaměstnavatelů se v úterý ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD sejde s šéfem inspekce práce Rudolfem Hahnem.

„Je potřeba klást důraz nejen na počet, ale také na kvalitu pracovních míst, kvalitu pracovních podmínek," říká mluvčí ministerstva práce Petr Habáň.

Inspektoři od ledna do března zkontrolovali víc než šest tisíc zaměstnavatelů. Podobný počet kontrol plánují taky ve druhém čtvrtletí.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme