Rychleji po D1. Silničáři otevřou zmodernizovaný úsek mezi Ostrovačicemi a Kývalkou

Cesta mezi Prahou a Brnem bude od neděle opět o něco rychlejší. Silničáři otevřou zmodernizovaný úsek D1 mezi Ostrovačicemi a Kývalkou na Brněnsku. I když měří jen čtyři kilometry, řidiči jezdili tímto místem pomaleji skoro rok a půl. Ve špičce se tam tvořily kolony a dopravu komplikovaly také časté nehody. Šlo jak o ulomená zrcátka, tak vážnější nehody kamionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 | Foto: Michaela Vydrová

Dálniční policisté z Domašova řešili od loňského jara podobné případy na opravovaném úseku D1 poměrně často. Teď doufají, že jim od neděle práce mezi 178. a 182. kilometrem dálnice ubyde.

„Rekonstruovaný úsek způsobil situaci, že v okolí Brna byla hustota provozu zvýšená. Lze s určitostí říci, že otevření toho úseku zrychlí cestu z Prahy do Brna,“ potvrdil Milan Mráček z jihomoravského krajského policejního ředitelství.

Silničáři začnou modernizovat D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem

Číst článek

Silničáře čeká o víkendu poslední úkol – demontáž provizorního dopravního značení. Pak bude dálnice oběma směry plně průjezdná. Mělo by to být nejpozději v neděli odpoledne, říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl, podle kterého se tam bude znovu jezdit bez rychlostního omezení.

„Je to úsek, který byl pod úsekovým měřením a mohu všechny řidiče ujistit, že jakmile tam odstraníme všechna značení, přestáváme i úsekově měřit,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rychleji po D1. Silničáři otevřou zmodernizovaný úsek dálnice. Téma zpracoval Matěj Skalický.

Překročení rychlosti

Silničáři v úseku nainstalovali speciální radar v květnu. Policisté tak chtěli řidiče donutit, aby jezdili v zúžení podle předpisů, vysvětluje Milan Mráček.

„V souvislosti s úsekovým měřením bylo zjištěno od června do října téměř 153 tisíc protiprávních jednání řidičů při překročení rychlosti.“

Hromadná nehoda uzavřela u Ostředku na Benešovsku na několik hodin D1 ve směru na Prahu

Číst článek

Po otevření úseku Ostrovačice-Kývalka budou silničáři opravovat další čtyři úseky D1. Čeká je ale zimní přestávka. Už za týden tak plně zprovozní úsek mezi Psářemi a Souticemi. A další budou následovat, říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

„Na úseku mezi Měřínem a Velkým meziříčím budeme dávat do zimního provozu kolem 20. listopadu a dva poslední úseky Jihlava - Velký Bertanov, respektive Velká Býteš a Devět křížů dáme k dispozici všem řidičům na celou zimu na přelomu listopadu a prosince."

Od prosince do února projedou řidiči mezi Prahou a Brnem bez omezení, pak se na dálnici vrátí

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme