Školačce nabízel odvoz. Nešlo o kriminálníka, ale nezištného seniora, vysvětlila policie

Policisté se od února zabývali případem neznámého muže, který nabízel svezení autem devítileté školačce z Prahy 9. Postupně zjistili, že v daném místě nebyla tato nabídka ojedinělá, a proto prostřednictvím školy i městské části varovali děti i jejich rodiče. Nakonec však vyšlo najevo, že ke spolujízdě vyzýval nezištný senior, který prý takto pomáhá lidem už téměř 60 let. Na webu o tom informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Řidič oslovil dívku v polovině minulého měsíce v ulici K Rukavičkárně. „Školačka se zachovala nejlépe, jak mohla: svezení odmítla, utekla domů a vše řekla rodičům. Ti pak celou věc oznámili a policisté se začali případem zabývat," popsal mluvčí začátek prošetřování.

Překvapivého rozuzlení případu se policisté dočkali poté, co daného řidiče vypátrali a vyslechli. „Najevo vyšla skutečnost, že se jedná o téměř 80letého seniora, jenž v uvedené lokalitě bydlí a tímto způsobem se snaží pomáhat lidem, kterým nabízí svezení. Takto podle svých slov koná již od roku 1958 a svezení nabízí jak mužům, tak ženám všech věkových kategorií z nezištného důvodu," uvedl Daněk.

Vypátraný řidič nemá žádnou trestní minulost. Mluvčí dodal, že policie v seniorově počínání nespatřuje žádné protiprávní jednání, a proto případ odložila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme