Sněmovní komise dokončila výslech Komárka. O reorganizaci policie tentokrát vypovídal jen hodinu

Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci části policie dovyslechla bývalého detektiva Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jiřího Komárka. Ten patřil ke kritikům slučování protimafiánského a protikorupčního útvaru a tvrdil, že má důkazy, že cílem změn je odstranění jeho tehdejšího nadřízeného Roberta Šlachty. Komárek už výpověď dvakrát přerušil, úterní výslech pak trval jen krátce přes hodinu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sám Komárek po skončení výslechu s novináři nemluvil.

„Výslech pana Komárka byl ukončen. To znamená, on dokončil určitým způsobem svou úvodní část. Byly položeny dotazy,“ shrnul průběh předseda sněmovní vyšetřovací komise Pavel Blažek z ODS.

Pelikán u 'výslechu': Policisté ztrácí tah na branku, nad reformou elitních útvarů visí otazníky

Číst článek

Komise se opět sejde příští týden, na kdy si poslanci znovu předvolali někdejšího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachtu. Kromě něj pozvali i vyšetřovatele Generální inspekce bezpečnostních sborů Milana Vaculíka.

Mikuláš Klang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme