‚Sobotka tápe,‘ říká Zimola a navrhuje oddělit post premiéra a předsedy strany

Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) se domnívá, že premiér a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka nemá plán, jak zastavit pokles preferencí strany. Proto navrhuje oddělit funkci premiéra a předsedy strany, řekl v rozhovoru, který vyjde v pondělním Týdnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola | Foto: Andrea Zahradníková

Sobotka podle Zimoly tápe a měl by proto „projít reflexí a na rozdělení funkcí kývnout“. Sobotka plánuje na jarním sněmu ČSSD obhajovat předsednický post.

Podle Zimoly říjnové krajské a senátní volby skončily pro stranu neúspěchem a sociální demokracie se propadla také v posledních průzkumech veřejného mínění. Hejtman pro Týden řekl, že Sobotka jako předseda nemá plán, jak pokles preferencí zastavit a sociální demokraté už mu nerozumějí.

Sobotka chce schůzkami s ministry odvrátit pozornost od ČSSD, tvrdí Babiš

Číst článek

„Vnímám ho jako člověka tápajícího, který možná naslouchá nejrůznějším hlasům a už neví, jaká je realita. A je mi ho líto,“ uvedl.

Podle něj je rozdělení pozic jediným řešením, které by mohlo fungovat. „Do nových sněmovních voleb by sociální demokracie šla s novým předsedou, který by podporoval svého premiéra a kterého by naopak podporoval premiér,“ řekl Zimola. Na místo nového šéfa ČSSD by se podle něj jistě našli zájemci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme