Současný hejtman Ústeckého kraje Bubeníček povede kraj i nadále. Vítěz voleb skončil v opozici

Na ustavujícím zasedání krajského zastupitelstva Ústeckého kraje zvolili zastupitelé novým hejtmanem dosavadního hejtmana Oldřicha Bubeníčka z KSČM. Vítězné hnutí ANO skončilo v opozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Komunisté budou v kraji vládnout v koalici se sociálními demokraty a kolicí SPD-SPO. V zastupitelstvu budou mít většinu jednoho hlasu. Hejtman bude mít pět náměstků.

Bubeníček chce pokračovat v dosavadní práci. „Byl bych velice rád, kdyby všichni, co jsme zde, a je nás všech pětapadesát, a co jsme slibovali před volbami, že se budeme snažit pracovat tak, abychom pracovali pro občany Ústeckého kraje, aby pokračoval rozvoj Ústeckého kraj tak, jak se nám to podařilo nastartovat v minulých čtyřech letech,“ řekl krátce po svém zvolení.

Svého kandidáta na hejtmana postavilo i vítězné hnutí ANO. O Petru Urbánkovi se ale vůbec nehlasovalo, protože byl zvolen Bubeníček. ANO tak skončilo v opozici stejně jako v Královéhradeckém, Pardubickém a Plzeňském kraji.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme