Soud osvobodil expolicistu, který zastřelil ženu při honičce. Žalobce zvažuje dovolání

Městský soud v Praze potvrdil osvobozující rozsudek pro Jiřího Tišlera. Někdejší policista zastřelil v roce 2012 ženu v ujíždějícím autě. Tvrdil, že ji ve voze neviděl, a soud mu dal za pravdu. Odmítl tak dovolání žalobců, podle kterých Tišler zanedbal své povinnosti. Verdikt je pravomocný. Státní zástupce zvažuje dovolání k Nejvyššímu soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Tišler | Foto: Veronika Hlaváčová

„Zase se ukázalo, že když člověk jedná podle zákonů, snaží se jednat tím způsobem, jak byl vyškolen, tak ten soud vás tady v tom rozhodnutí podpoří. Ještě jednou opakuji, stala se tragická událost, ale na základě té tragické události nemůžeme zrušit oprávnění policie chránit životy našich občanů,“ komentoval osvobozující rozsudek Tišler.

Žena chce 10 milionů po expolicistovi, který jí při automobilové honičce omylem zastřelil dceru

Číst článek

Státní zástupce Stanislav Potužník si naopak stojí za tím, že policisté museli nějaké známky přítomnosti spolujezdkyně v autě zaznamenat a Tišler měl málo informací k tomu, aby použil zbraň. Zvažuje proto dovolání k Nejvyššímu soudu.

„Obžalovaný neviděl prázdnou sedačku, obžalovaný pouze neviděl poškozenou. Tato informace pro něho měla být taková, že neměl použít zbraň. Na tomto našem názoru, který jsme prezentovali, nadále trváme,“ řekl Potužník.

Tišler s dalším policistou pronásledovali na pražském Zlíchově ukradené auto. Řídil ho recidivista Václav Hlinovský, který na výzvy k zastavení nereagoval. Když se srazil s policejním autem, začal na Tišlera najíždět. Policista vystřelil ze služební zbraně. Řidič ale začal ujíždět na Strakonické ulici do protisměru, Tišler se mu proto snažil trefit pravé kolo. Ženu na místě spolujezdce trefily dvě kulky, jedna prostřelila srdce.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme