Srazil cyklistu, ujel a zavinil jinou tragickou nehodu. Soud mu vyměřil 6 let

Soud v Benešově vynesl rozsudek nad mladým řidičem, který loni v srpnu srazil v Benešově cyklistu a pak zavinil ještě další tragickou nehodu. Dvacetiletý mladík má jít podle soudu na šest let do vězení a dostal také desetiletý zákaz řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozsudek soudu v Benešově

Rozsudek soudu v Benešově | Foto: Věra Hájková | Zdroj: Český rozhlas

Rozhodnutí soudu zatím není pravomocné. Státní zástupce i obhájce si vzali lhůtu na rozmyšlenou. I když státní zástupce po jednání říkal, že je s výší trestu spokojený.

Trest je podle soudce vyšší i kvůli tomu, aby působil preventivně i na další řidiče. Podle soudce totiž roste počet případů, kdy agresivní řidiči zaviní tragické nehody. Jako vážnější a nebezpečnější čin viděl soudce úmyslné sražení cyklisty. Nehodu s dalším autem totiž mladík podle soudu zavinil neúmyslně.

Celou událost odstartovala, když řidič stál v koloně a s dalšími dvěma mladíky podle obžaloby pokřikoval na cyklistu, který jel kolem. Toho jejich jednání vyprovokovalo k tomu, že dvakrát bouchl do kapoty vozu a jel dál. Řidič auta ho chtěl dostihnout, vyjel tedy v nepřehledném místě do protisměru, aby předjel kolonu a pak do cyklisty podle své výpovědi narazil. U soudu tvrdil, že ho chtěl jenom postrašit a neodhadl vzdálenost.

Kromě roztržené paty měl cyklista zlomenou lopatku a natržený sval na ruce. Řidič auta mu podle spisu navíc neposkytl první pomoc, naopak z místa ujel. Podle výsledků policejního vyšetřování jel téměř 80kilometrovou rychlostí. Jenže pak nedal přednost v jízdě jinému autu a narazil do něj. V něm zemřel 35letý muž, jeho spolujezdec utrpěl vážná zranění.

Případ ale bude mít i další dohru. Spolujezdci mladíka budou totiž zřejmě stíháni za křivou výpověď. Tvrdili, že si střetu s cyklistou vůbec nevšimli. Podle svědků ale bylo slyšet na ulici, jak řidiče povzbuzují, aby cyklistu dojel a pomstil se za bouchání na střechu.

Věra Hájková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme