Starostové a nezávislí půjdou do parlamentních voleb. Jednat budou nejdříve s TOP 09

Celostátní hlasovací výbor STAN rozhodl, že strana příští rok půjde do parlamentních voleb. Rozhodnutí padlo po úspěchu v letošních krajských volbách. Strana chce být do budoucna emancipovanější. Oficiální jednání o volební spolupráci zatím nezahájila, podle místopředsedy Víta Rakušana ale předně osloví TOP 09.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík | Foto: Filip Jandourek

„Názor většiny členské základny je v této chvíli takový, že bychom měli zkusit trochu emancipovanější působení v rámci politického spektra,“ oznámil místopředseda Rakušan.

Starostové a nezávislí se v příštích 14 dnech plánují setkat s vedením TOP 09, které osloví s nabídkou spolupráce jako první. Dohoda o společné kandidátce jim s nimi vyprší na konci roku, o novém partnerovi proto chtějí mít jasno do Vánoc. V pondělí to potvrdil i předseda STAN Petr Gazdík.

Podle Gazdíka v úvahu připadají různé varianty společné kandidatury s partnery, se kterými hnutí uspělo v krajských volbách. Starostové a nezávislí získali s partnery 74 mandátů v krajských zastupitelstvech. Nyní chtějí usilovat i o post místopředsedy horní komory Parlamentu. Na místo navrhují senátora Jiřího Šestáka.

„Je to člověk, který se svému senátorskému mandátu dlouhodobě věnuje na maximum. Není starostou či podobným funkcionářem někde v samosprávě. Tedy je připraven veškerý svůj čas řádně věnovat funkci místopředsedy horní komory," řekl o Šestákovi místopředseda STAN Vít Rakušan.

Pavla Lioliasová, Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru