Svaz bojovníků za svobodu opouští historik Stehlík. Vedení se odklání od demokratických praktik, tvrdí

Z Českého svazu bojovníků za svobodu odchází další výrazná osobnost. Včera poslal vedení svazu rezignační dopis historik a ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany Eduard Stehlík, který byl deset let členem spolku v Lidicích. Nelíbí se mu hlavně chování vedení, které vylučuje členy kvůli tomu, že svaz kritizují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eduard Stehlík | Foto: Adam Kebrt | Zdroj: Český rozhlas

„Svaz by měl být především organizací, která, tak jak má v názvu, usiluje o svobodu, demokracii, o prosazování idejí, které jsou založeny na masarykovské republice. Na tom, za co ti lidé šli do druhého odboje. Bohužel se obávám, že v současné době dochází k odklonu a některé nedemokratické praktiky řízení svazu mě o tom přesvědčují,“ řekl Stehlík Radiožurnálu.

Z Českého svazu bojovníků za svobodu odešla v posledních dnech například 86letá Eva Lišková, která přežila Osvětim nebo vnučka ženy z Lidic Klára Kalibová.

Svaz kritizuje také ministerstvo obrany. Zvažuje, že mu nedá příspěvek 200 tisíc korun. Ministr Martin Stropnický z hnutí ANO včera řekl, že svaz překračuje morální kodex.

Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu komentovalo odchod členů v úterý. Prý jde o věc jednotlivců. Chyby na své straně svaz odmítá.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme