Světluška opět o trochu víc rozzáří životy nevidomých. Benefiční koncert pro ně získal dva miliony

Nadační fond Českého rozhlasu, který podporuje nevidomé a slabozraké v sobotu uspořádal benefiční koncert Světlo pro světlušku. Získal díky němu skoro dva miliony korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světlo pro Světlušku vybralo dva miliony korun | Foto: archiv Český rozhlas

Koncert se uskutečnil v kostele svaté Anny na Pražské křižovatce. Vystoupili na něm profesionálové jako David Koller, Jana Kirschner nebo kapela Jelen ve společnosti nevidomých a dětského sboru.

Lidé při koncertě mohli přispívat díky sbírkovému call centru nebo poslat dárcovskou SMSku. Dohormady se podařilo získat necelé 2 miliony korun.
Peníze, které fond Světluška vybral, zaplatí kompenzační pomůcky pro zrakově postižené nebo výcvik asistenčních psů. Pomoc dostanou ale i další.

„Pomoc nejde pouze jednotlivcům, ale i organizacím, které nevidomým život usnadňují. Jsou to třeba rané péče, které se starají o děti se zrakovým nebo kombinovaným postižením,“ řekl ředitel fondu Světluška Přemysl Filip.

Fond můžou lidé podporovat i dál. Třeba zasláním dárcovské SMS. A nebo na pražských vánočních trzích, kde si i letos budou moct koupit křišťálové ozdoby od nevidomých.

Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme