Technickým službám začíná zimní pohotovost. V Pelhřimově posyp rozvezly i obyvatelům

Od úterý musí pracovníci technických služeb ve městech hlídat, aby namrzlé chodníky neklouzaly. V Česku totiž začíná režim zimní údržby. V Pelhřimově na Vysočině ale rozvážejí speciální posyp i lidem. Zájemci ho dostávají zadarmo. K bytovým i rodinným domům dopravili pracovníci technických služeb jen za pondělí na sto pytlů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Pelhřimově rozvážejí obyvatelům zimní posyp | Foto: Lucie Maxová

Zimní posyp si mohou lidé v Pelhřimově objednat u technických služeb telefonicky i osobně - v ulici Myslotínská.

„Je to v podstatě taková jakoby žádost o pomoc o údržbu komunikací, aby nám občané trošku pomohli. Není to časově omezené, tuhle akci pořádáme celou zimu,“ vysvětlil účel posypu zdarma asistent ředitelky technických služeb Jaroslav Záběhlík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pracovníci pelhřimovských technických služeb rozváželi zájemcům zdarma zimní posyp. Na cestě je doprovázela i Lucie Maxová

Vedení města si od akce slibuje i to, že jim lidé nebudou ničit chodníky solí.

Těm, kteří si materiál stihli objednat včas, ho navíc rozvezli sami pracovníci služeb. Devadesát pytlů doručovali v pondělí po Pelhřimově Miroslav Maňaš a Luboš Dobiáš.

„Kolega mi někdy pomůže, když je větší porce. Když je po jednom pytli, tak to nosím sám, aby nemusel pořád vylézat z kabiny,“ popsal systém Miroslav Maňaš, který zrovna na ramenou nesl 45kilogramový pytel.

Zdarma byl i rozvoz

Luboš Dobiáš doplnil, proč zrovna on sedí za volantem. „Vyžaduje to dobrou znalost města, aby člověk ty ulice znal a věděl, jakým způsobem vyrazit, aby se moc nepřejíždělo z jednoho konce na druhý, což asi v mém případě není zas tak velký problém, protože zde pracuji několik let, takže všechny ulice znám téměř nazpaměť,“ řekl.

Na horách se objevil první sníh. O týden dřív než před rokem

Číst článek

Jedním z lidí, kteří si od nich zimní posyp přebrali, byl školník základní školy Stanislav Vytiska. „Do školy a do soukromého baráku, do sdružení, k synovi taky. Po dvou pytlíkách ke každému. Zadarmo hlavně, tak jsem toho využil,“ vyjmenoval, kam si pytle s materiálem objednal.

„Jsem rád, že nemusím jezdit, protože čím bych tam jel ze školy, jedině s kárkou ruční,“ ocenil zajištěný rozvoz.

Kdo si však nestihl zimní posyp u pelhřimovských technických služeb objednat do konce října a měl by o něj zájem, musí si už pro něj dojet sám, a to do ulice Myslotínská. K dispozici tam bude po celou zimu.

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme