Teplotní rekordy padly na 47 místech, ve Staňkově bylo přes 24 stupňů

I poslední březnový den padaly teplotní rekordy. Tentokrát přepisovali maxima na 46 stanicích z celkem 141, které měří alespoň 30 let. Nejtepleji bylo ve Staňkově na Domažlicku, kde se rtuť teploměru vyšplhala na 24,1 stupně Celsia. Na svém informačním webu o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boží muka na místě zvaném U kostelíčka. Tady údajně bývalo Bystré už v 11. století | Foto: Jaroslav Horák

Tento týden teploty překonávaly rekordy i v úterý a ve středu. Dnešní teploty byly nejvyšší nejen v tomto týdnu - 31. březen se stal zatím nejteplejším dnem roku. Také v sobotu má být někde až 24 stupňů.

V Neumětelech na Berounsku v pátek naměřili rovných 24 stupňů, v Praze - Karlově 23,9 stupně Celsia. Největším skokanem je podle meteorologů stanice Průhonice, kde dnešní maximum 23,7 stupně Celsia překonalo hodnotu z roku 2016 o 5,1 stupně. I když teploty byly na konec března nezvykle vysoké, žádná ze stanic nezaznamenala takzvaný letní den, kdy teploty překonají 25 stupňů.

Na Milešovce, kde měří více než 100 let, bylo 20,9 stupně. Dosavadní rekord z roku 1989 tak tato stanice překonala o 2,3 stupně. Rekord padl i v pražském Klementinu. Podle předpokladu meteorolgů padl i dosavadní tamní rekord 21,7 stupně Celsia z roku 1968. Pokořen byl v pátek přesně o 1,1 stupně. V Klementinu se teploty měří už od roku 1775.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme