Tisíce lidí v Praze se přišly podívat na vánoční strom. Kvůli zájmu se rozsvěcí čtyřikrát

Zaplněné Staroměstské náměstí v centru Prahy přihlíželo slavnostnímu rozsvícení 22 metrů vysokého vánočního stromu. Strom bude opakovaně rozsvěcován ještě v 18:30, 19:30 a 20:30. Na náměstí zároveň začaly tradiční vánoční trhy, které lákají na novou výzdobu z přírodních materiálů a nové prodejní stánky s českým zbožím. Konat se tu budou i dílničky pro děti, připraveno je pro ně i promítání pohádek, večery vyplní kulturní program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí | Zdroj: ČTK

Strom je nasvícen ve zlatobílých barvách s červenými prvky. Samotné rozsvěcování trvalo za doprovodu hudby několik minut. Dnes se bude ještě třikrát opakovat. Praha před rokem změnila způsob rozsvěcení zejména kvůli velkému zájmu přihlížejících a rovněž kvůli bezpečnosti.

Na náměstí se vydaly tisíce lidí, Zaplněná byla ústí ulic, které na Staroměstské náměstí vedou, i náměstí Franze Kafky.

Oproti loňsku se na trhu změnilo uspořádání stánků, letos tvoří vánoční hvězdu. Výzdoba trhů vychází z lidových motivů a dekorací. Stánky a náměstí jsou vyzdobeny perníčky, šiškami a dalšími přírodními materiály. Umístěn je tu betlém a lidé mohou vidět i živá zvířata.

„Máme připraveno trojnásobné množství stromků, až padesát, a tři tuny čerstvého jehličí, aby přírodní materiály byly v prostoru znát," řekla již v pondělí Michaela Valentová z firmy S.O.S. Dekorace, která výzdobu vytvořila.

Zakoupením ozdoby přispějete na nevidomé. Podpořte sbírku Světluška na Václavském náměstí

Číst článek

Smrk ztepilý, který zdobí centrum metropole, pochází z Královéhradeckého kraje. Vyrostl na soukromém pozemku nedaleko městyse Pecka. Strom Praze darovala rodina Wolfových jako památku na Františka Wolfa, majitele lesů v okolí Pecky.

Vánoční strom na Staroměstském náměstí | Foto: ČTK

ČTK, Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme