U Boleslavi spadlo malé letadlo. Zemřeli dva lidé

Mezi obcemi Luštěnice a Brodce na Mladoboleslavsku, nedaleko dálnice D10, spadlo v úterý odpoledne malé sportovní letadlo. Při neštěstí zemřeli dva lidé, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Příčinu vyšetřovatelé zjišťují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

české lehké sportovní letadlo | Foto: Jan Fridrich

Událost se stala kolem 15:30 nedaleko kopce Homolka. Hořící letadlo bylo nalezeno v zalesněném, špatně přístupném terénu. Požár uhasili hasiči. Podle Vinčálka byla na místě objevena dvoučlenná posádka bez známek života.

K nehodě byl vyslán vrtulník záchranné služby, sanita z Mladé Boleslavi a vůz s lékařem. Záchranáři ale už nemohli posádce letadla nijak pomoci. "Lékař už pouze konstatoval smrt," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zpravodaj ČTK se na místě neštěstí přesvědčil o tom, že ze sportovního letadla zbyl jen ohořelý vrak. Hasiči se k němu obtížně dostávali v terénních autech nebo na čtyřkolkách, běžná vozidla neměla v komplikovaném terénu šanci. Přístupové cesty k místu neštěstí byly zajištěny páskami, na nedaleké silnici byl kvůli odstavené technice hasičů řízen kyvadlově provoz.

Kolem 18:00 pracovala na místě asi desítka hasičů, ostatní zůstávali na přístupových cestách. Dorazili také vyšetřovatelé z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. "Hasiči pomohou s nasvícením místa," uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru