Úředník v Prostějově vydělal miliony na nákupu a prodeji pozemku městu. Zákon zřejmě neporušil

Vedoucí oddělení rozvoje a investičních záměrů na prostějovském magistrátu Kamil Janeček vlastní pozemek pod plánovaným obchvatem města. Podle deníku MF Dnes, který zprávu přinesl, měl úředník s výhodným nákupem a prodejem pozemků zkušenosti už v minulosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice v Prostějově | Foto: Aleš Spurný

Janeček měl ze své pozice přehled o plánovaném rozvoji města. Právě s městskými plány přitom souvisí nákup pozemku, který v roce 2010 koupil Janeček spolu se svou manželkou a sousedem od jednaosmdesátiletého důchodce za 672 tisíc. Podle deníku po změně územního plánu prodali pozemek městu Prostějov už jako průmyslovou zónu za téměř pět milionu korun. Muž, který pozemek prodal, přitom podle vlastních slov o plánované průmyslové zóně nevěděl.

Výhodný prodej se může úředníkovi povést i v případě druhého pozemku pod plánovaným obchvatem města, který také vlastní spolu s manželkou a sousedem. „Lze předpokládat, že stát nebo město bude v budoucnu právě tuto parcelu potřebovat a dobře ji zaplatí,“ řekl pro deník Petr Ošťádal, který upozornil na Janečkovy pozemky.

Prostějov chce rozhýbat plány na severní obchvat města. Na řadu může přijít i vyvlastnění pozemků

Číst článek

Podle náměstka prostějovské primátorky Zdeňka Fišera (ČSSD) se případem nyní zabývá tajemník magistrátu. Z právního hlediska se ale zdá, že k porušení zákona nedošlo. Podle tajemníka magistrátu Lubomíra Baláše může Janeček v případě prokázaní pochybení přijít o místo vedoucího oboru, případně o místo na úřadu. Opoziční zastupitel Aleš Matyášek (TOP 09) vyzval, aby město zrušilo i nákup pozemku pod průmyslovou zónou.

Samotný Janeček pochybení odmítá. Jižní obchvat je podle něj v územním plánu města už již dlouhou dobu a k zneužití informací tedy podle něj dojít nemohlo.

MOS Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme