V Česku je až sto tisíc patologických hráčů. Vláda chce se závislostí na hazardu bojovat

Hazardní hry se přesouvají na internet. Tam se k němu mohou dostat také mladiství a děti. Podle evropské školní studie o závislostech ESPAD má zkušenost s online gamblerstvím téměř každý čtvrtý šestnáctiletý chlapec v Evropě. Internetové hraní je tématem pondělní odborné konference o hazardu v Praze. Řešit bude i nový zákon nebo prevence a léčba závislých hráčů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karta, ilustrační foto | Foto: Fotobanka Stock.xchng

„V riziku problémového hráčství se nachází přes 400 tisíc Čechů. Patologických hráčů je až 100 tisíc. Ambulantně se ročně léčí pouze 1400 až 2000 z nich, což je opravdu malý zlomek,“ říká mluvčí vládního Odboru protidrogové politiky Renata Hladná. „Možná je to způsobeno tím, že máme v České republice deset až dvacet zařízení, které poskytují služby problémovým hráčům,“ dodává.

Podle studie ESPAD sází asi 12 % šestnáctiletých chlapců v Evropě pravidelně. V České republice jsou výsledky podobné. „Mladá generace začíná hrát v průměru o několik let dřív, než generace před nimi. Do 10 procent mají s hazardem zkušenost šestnáctiletí, u sedmnáctiletých je to až 30 procent,“ říká národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme